| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 8 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 55 Ω |
| Packaging | Reel |
| Depth | 6.3 mm |
| Thickness | 3.8 mm |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 80 V |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 70 mA |
| Max Current Rating | 700 mA |
| Operating Supply Voltage | 80 V |
| Max Supply Voltage | 80 V |
| Hold Current | 70 mA |
| Trip Current | 145 mA |
| Voltage Rating | 80 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
